top of page
Takım Portresi

Hakkımızda

Universities UK, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler) üniversiteleri  ve kolejlerine öğrenci yerleştirme ve danışmanlık hizmeti veren bir kurumdur. Öğrencilerini Birleşik Krallık öğrenim programları için hazırlayan eğitim kurumlarına Türkçe destek sağlamak amacıyla 2022 Eylül ayında Ankara'da faaliyete geçmiştir. 

Universities UK Hakkında

Universities UK Instagram

 • Instagram

Unutmayın!

Önemli günleri ve duyuruları kaçırmamak için @ucasturkiye hesabını takip edip bildirimleri açmayı unutmayınız.

Universities UK, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler) üniversiteleri  ve kolejlerine öğrenci yerleştirme ve danışmanlık hizmeti veren bir kurumdur. Öğrencilerini Birleşik Krallık öğrenim programları için hazırlayan eğitim kurumlarına Türkçe destek sağlamak amacıyla 2022 Eylül ayında Ankara'da faaliyete geçmiştir. 

Hizmetlerimiz, Birleşik Krallık'ta üniversiteye veya koleje kayıt olmayı planlayan öğrencilere başvuru öncesi, başvuru zamanı ve başvuru sonrası tüm aşamalarda Türkçe destek sağlamaktadır. Öğrencilere ücretsiz olarak sunduğumuz çalışma alanlarımıza bir göz atın;

 • Ücretsiz Kariyer Testi

 • Lisans ve yüksek lisans başvuruları için portföy hazırlanması

 • Kişisel durum belgesi (cover letter, statement)

 • Birleşik Krallık yüksek öğrenim kurumlarına başvuru

 • Vize danışmanlığı

 • Konaklama bulma desteği

 • Kabul garantisi

 • Uçak bileti ayarlanması (öğrenci bileti)

 • Birleşik Krallık Havaalanlarından konaklama yerine yapılacak transferin planlanması

 • Birleşik Krallık'ta uyum eğitimleri

 • Birleşik Krallık acil durum hattı ile Türkçe konuşan UCAS uzmanları herhangi bir acil durumda fiziki olarak öğrenciyi ziyaret eder ve öğrenci-veli bağlantısını en kısa süre içerisinde sağlar. 

Her yıl ortalama 5000 öğrenci Türkiye'den Birleşik Krallık'a yüksek öğrenim için gitmektedir. Universities UK, 200'den fazla üniversite için 2023 yılı ortalama 5000 öğrenciden 15.000 başvuruyu yönetecektir. Ayrıca Türkiye'de yerleşik üniversitelere, liselere, eğitim danışmanlığı şirketlerine çeşitli araştırma ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. 

Universities UK ofisi, Eylül 2022 tarihi itibariyle Study UK Eğitim Hizmetleri Limited Şirketi adına hizmet vermektedir. Universities UK'nin yönetmelikleri ve şartlarına uygun çalışmalar yürütülmektedir.  Her yıl binlerce insana yardım eden başarılı ve hızlı büyüyen bir kuruluşuz. Tüm eğitim kurumlarına ve öğrencilere birinci sınıf hizmet sunmaya kararlıyız. Öğrencilerimiz verdiğimiz tüm hizmetlerin merkezinde yer alır.

Yaptığımız çalışmaları ücretsiz gerçekleştirmemiz bir çok insanın aklına nereden gelir elde ettiğimizi getirmektedir. Aşağıdaki yollarla gelir elde ediyoruz;

 • Başvuru sahipleri tarafından ödenen öncelikli hizmet ücretleri;

 • Kabul edilen her öğrenci için üniversiteler ve kolejler tarafından ödenen kişi başı ücretleri

 • Reklam gelirlerimiz

Öğrenciler ile eğitim sağlayıcılar için maliyetleri düşük tutmamıza yardımcı olacak ticari faaliyetlerimiz var.

Kurulumuz, üç yüksek derece yönetici ve bağımsız Mütevelli de dahil olmak üzere, yüksek ve ileri eğitim geçmişine sahip bir Mütevelli Heyetinden oluşur.

Yönetim

Prof Dr Ahmet Çolak

95c448be5b3a5b8_edited.jpg

Mütevelli Heyeti Başkanı

1984 yılında Ankara Üniversitesi Tarımsal Mekanizasyon bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde araştırma görevlisi olan Ahmet Çolak sırasıyla aşağıdaki idari görevleri yaptı;

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı 2008-2015
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı 2004-2008
Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı 1996-2004
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fakülte Kurulu Doçent Temsilcisi 1996-1999
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü Başkan Yardımcısı 19.08.1996-29.11.1996
Ankara Üniversitesi Kalecik Meslek Yüksek Okulu Yönetim Kurulu Üyeliği 02.02.1995-02.02.1998

Şu an halen aktif olarak Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarım Makinaları Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ahmet Çolak, kamu hizmetlerinde reform ve değer sağlama konusunda uzman ve özellikle, eğitimin hem bireyin genel yaşam şansına getirebileceği hem de daha üretken bir toplum yaratma konusunda oldukça tutkuludur. Eğitim sektöründeki bu önemli değişim döneminde Universities UK'ye liderlik etme ayrıcalığına sahiptir ve deneyimlerini öğrencilere, üniversitelere, kolejlere ve öğrenci danışmanlarına aktarmaktadır.

Çağlayan Atasoy

asdasdasdasdasd.webp

CEO - Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı

2014 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'den mezun olan Çağlayan Atasoy girişimci ve yatırımcıdır. Mezuniyeti sonrası Atlı Spor Eğitim ve Atlı Terapi Derneği Başkanı olarak 4 yıl görev yaptı. 2015 yılında Trent Park Equestrian Centre, Londra'da bir yıl binicilik ve terapi konularında ihtisas yaptı. Türkiye'ye dönüşü sonrası, 2016 yılında eski Milli Eğitim ve Spor Bakanı olan Hasan Celal Güzel'in yurtdışı eğitim araştırmaları konusunda birlikte çalışmalar yürüttü. 2018 yılında Enysford College, Londra'da International Marketing Executive poziyonunda görev aldı. 2019 yılında Study UK markasını alarak, Birleşik Krallık dil okulları, liseleri, üniversiteleri ve akademi kuruluşları için yurtdışı eğitim danışmanlığı faaliyetleri alanında hizmet vermeye başladı. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yöneticilik görevlerinde bulunan Çağlayan Atasoy, Ankara Atlı Spor Kulübü ve British Horse Society üyesidir. 

Çağlayan Atasoy, 2022 Eylül ayı itibariyle Birleşik Krallık Üniversiteleri ve Kolejleri Öğrenci Yerleştirme ve Danışmanlık Merkezi olarak Türkiye'de yaşayan öğrencilerin, Birleşik Krallık yüksek öğrenim başvuruları için Türkçe destek sağlamak amacıyla Universities UK'yi faaliyete geçirdi.

Av. Başak Ak

1641995655843.jpg

Strateji, Politika ve Halkla İlişkiler Yöneticisi

Başak Ak, 2016 yılı Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti sonrası kendi kurduğu Hukuk & Danışmanlık Bürosunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Başak Ak, 2021 yılından beri Study UK yönetim kurulu üyesi olarak Türkiye’de bulunan eğitim kurumları ile iş geliştirme çalışmalarında aktif görev üstlenmekte olup eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen öğrencileri desteklemektedir.
Şu an Universities UK’de Strateji, Politika ve Halkla İlişkiler yöneticisidir.

Hayri Atasoy

DSC09955 (2).jpg

Finans Politikaları Yöneticisi

İlk ve orta öğretimi Kırşehir'de tamamlayan Hayri Atasoy 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. ​

1998 yılında SMMM unvanı alarak Ankara, Kazım Karabekir Caddesi üzerinde bulunan özel ofisinde hizmet vermeye başladı.​

2000-2010 yılları arasında Ankara Mali Müşavirler Odası TURMOB Delegesi olarak görev aldı. Aynı yıllar içerisinde Meslekte Birlik Derneği'nde yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Hayri Atasoy, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Derneği Başkanı olarak görevine devam etmektedir.​

Halen Ankara ili Çankaya ilçesinde kendi özel ofisinde hizmet vermeye devam eden Hayri Atasoy, 2022 yılı itibariyle Finans ve Yönetişim ile Ticaret ve Emlaklardan sorumlu Universities UK Finansal Politikalar Yöneticisi'dir.

Hakkımızda
Yönetim
bottom of page